ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ ПЕРСОНАЛІЗОВАНОЇ МОДЕЛІ НАВЧАННЯ
PDF

Ключові слова

персоналізація, модель учня, соціальні навички, зміст освіти. personalization, student model, social skills, educational content.

Як цитувати

КВАНДЕНГ, Г. (2023). ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ ПЕРСОНАЛІЗОВАНОЇ МОДЕЛІ НАВЧАННЯ. АКАДЕМІЧНІ СТУДІЇ. СЕРІЯ «ПЕДАГОГІКА», (4), 117-121. https://doi.org/10.52726/as.pedagogy/2022.4.17

Анотація

Нами проаналізовано новий підхід до розуміння персоналізованого навчання та звертається увага на необхідний для втілення цієї моделі навчання у житті ключовий елемент – звички розуму. Стаття присвячена опису, як злиття цих двох компонентів створює основу для навчальних просторів, у яких учні вдумливо вирішують проблеми та винаходять свої власні ідеї. Персоналізована модель навчання залучає учнів у проектування та розробку завдань, у вирішенні яких вони беруть участь. Залучення не вимірюється тим, як швидко школяр освоює навчальний матеріал; це залежить від того, наскільки доречним, цікавим та гідним він його знаходить. У статті розглядається завдання вчителя – працювати з учнями, відточувати їх навички та передавати знання, допомагати підтвердити свої знання та навички у справжніх, складних та проблемних починаннях. Персоналізоване навчання за допомогою навичок розуму сприяє цілісному підходу до навчання. Таким чином, персоналізоване навчання – це організаційна структура, якої сьогодні потребує педагогіка: структура, яка вимагає від учнів використання явного мислення, відображеного у звичках розуму. Рух у цьому напрямі вимагає, щоб вчителі та учні думали інакше та взялися за новий процес навчання. Продумана навчальна програма, розроблена вчителем, гарантує наявність узгодженого набору цілей та оцінок, які отримає кожен учень. Персоналізоване навчання означає, що учні повинні взяти на себе відповідальність за нього, спільно створюючи свої завдання, проекти та оцінки. Це сприяє самоврядуванню та показує намір продовжувати працювати для досягнення бажаної продуктивності. Персоналізоване навчання – загальний термін, яким можна позначити багато практик, кожна з яких призначена для прискорення навчання шляхом його адаптації до потреб та навичок окремих осіб у процесі виконання вимог навчальної програми. Сфера персоналізованого навчання (як воно розуміється в даний час) має розширюватися, що дозволить учням досліджувати та розвивати свої власні захоплення та інтереси. Персоналізоване навчання – це орієнтована на учнів модель освіти, яка дозволяє їм прагнути досягнення цілей, досліджувати проблеми, знаходити рішення, проявляти цікавість і створювати уявлення. Існує чотири характерні визначальні ознаки персоналізованого навчання, кожен з яких можна використовувати як фільтр для вивчення існуючих методів роботи в класі або створення нових. Це мотивація, спільне творення, соціальне будівництво та самопізнання.

https://doi.org/10.52726/as.pedagogy/2022.4.17
PDF

Посилання

Кіщенко Н., Моргун І. Теоретико-історичні засади обґрунтування поняття «ґендер» в лінгвістиці. Наукові записки Національного університету «Острозька академія»: Серія «Філологія», 13 (81). 2022. c. 24–26.

Луценко Л.І. Диференційований підхід розвитку особистості учнів на уроках математики. Шостка, 2014. 15 с.

Равен, Дж. Компетентность в современном обществе: выявление, развитие и реализация; пер. з англ. М.: Когито-Центр, 2002. 4. Якубов С. Дистанційне навчання. Організація процесу // Директор школи. 2015. № 1 (97). 2015. с. 11–17.

Еллісон Змуда, Грег Кертіс, Даян Ульман. Персоналізоване навчання: еволюція сучасного класу. 2015.

Артур Л. Коста та Бена Каллік: Навчання та ведення зі звичками розуму: 16 основних характеристик успіху. 2008.

Тоні Вагнер і Тед Дінтерсміт. Найімовірніше, до успіху: підготовка наших дітей до ери інновацій. 2015.

Сьюзан Патрік, Кетрін Кеннеді та Еллісон Пауелл. Знаєте те, що ви говорите: визначення та інтеграція персоналізованої, змішаної та компетентнісної освіти. 2013.